Detský letný pobyt na Danici

17.08.2015 12:00

V dňoch 10.8.-14.8. organizovalo OZ Misia mladých spolu s Námestovským anjelom 5-dňový letný pobyt na Danici v Ústí nad Priehradou. Pobytu sa zúčastnilo 33 detí a mladých ľudí z rodín z Oravy, ktoré sa nachádzajú v náročných životných situáciách. Počas tohto týždňa bol pripravený pestrý a zaujímavý program na tému Olympijské hry.

V pondelok predpoludním po privítaní boli deti najskôr oboznámené s programom pobytu, pravidlami a následne sa všetci zoznamovali cez rôzne aktivity. Popoludní boli pripravené rôzne športové a pohybové aktivity, ako napr. hod oštepom, vrh gombičkou, olympijská kocka, sumo, bowling, skok vo vreci. Každý večer bolo spoločné posedenie pri táboráku.

V utorok predpoludním si jednotlivé skupiny pripravili vlajky a pokriky. Potom mali deti rôzne workshopy - tvorivé aktivity, prípadne si mohli zahrať volejbal alebo futbal. Popoludní boli ďalšie športové aktivity - ručný beh (fúrik), korytnačí beh, kŕmenie animátorov jogurtom, prenášanie člena skupiny jednou rukou.

Streda predpoludnie bola vyhradená na člnkovanie na Oravskej priehrade. Viaceré deti sa tiež vyčľapkali vo vode, ktorá bola dosť teplá. Popoludní boli najskôr rôzne oddychové aktivity (spoločenské hry, ping-pong a pod.), nasledovali skupinové hry (schovávačka, "princezná vs. poľovník vs. medveď" a iné).

Vo štvrtok predpoludním bol pre deti pripravený kondičný tréning a box, ktorý zaujal najmä chlapcov. Popoludní sa všetci zúčastnili výletu do lanového centra, ktoré zaujalo rôznymi lezeckými dráhami a prekážkami mladších aj starších. Večer po táboráku mali deti diskotéku, počas ktorej bola aj bohatá tombola.

A prišiel piatok - posledný deň pobytu. Po uprataní izieb nasledovalo vyhodnotenie jednotlivých súťaží a odovzdanie vecných odmien. Nakoniec sa všetci navzájom rozlúčili a rozišli sa do svojich domovov.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť tu.