Kuchárske a tvorivé aktivity pre deti, Poľnohospodárska prednáška pre matky

17.04.2015 12:00

V sobotu 11. apríla zorganizovalo OZ Misia mladých v Námestove ďalšie stretnutie detí a matiek z oravských rodín v náročných životných situáciách.

Chlapci mali aktivitu zameranú na prípravu a varenie jednoduchých jedál, ktorá prebiehala pod dozorom profesionálneho kuchára. Najskôr sa oboznámili s bezpečnosťou pri práci v kuchyni a spoznávali základné potraviny. Po rozdelení do tímov pripravovali nátierky (bryndzová, sladká, vajíčková, syrová) a natierali ich na rožky. Nasledovala príprava hrachovej polievky, cesta na palacinky a plnky (jablková, tvarohová). Po uvarení polievky a vypražení palaciniek chlapci pripravili stoly a spoločne predstavili obed mamám.

Pre dievčatá bola pripravená aktivita zameraná na prácu s vŕbovým prútím. Zhotovovali si prútené vence, ktoré si mohli aj doplniť ozdobami. Učili sa pracovať s tavnou pištoľou, pomocou ktorej si na vence mohli upevniť rôzne kvietky, alebo vyzdobiť stuhami.

Matky sa zúčastnili prednášky týkajúcej sa pestovania a predaja plodovej zeleniny (tekvice, patizóny,...). Témou prednášky bola legislatíva v poľnohospodárstve a predstavenie možností predaja z dvora. Matky sa dozvedeli rôzne zaujímavé a podnetné informácie. V prípade predaja menšieho množstva zeleniny môžu matky takto získať zaujímavý príležitostný príjem do rodinného rozpočtu.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť tu.

Táto aktivita bola podporená z Accenture nadačný fond - Nadácia Pontis a z Programu Aktívne občianstvo a inklúzia realizovaného Nadáciou Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA.