Letný pobyt pre deti na Danici

21.07.2014 10:00

V dňoch 14.7.-18.7. organizovalo OZ Misia mladých spolu s Námestovským anjelom 5-dňový letný pobyt na Danici v Ústí nad Priehradou. Pobytu sa zúčastnilo 30 detí a mladých ľudí zo sociálne slabších rodín a rodín v núdzi z Oravy. Počas tohto týždňa bol pripravený bohatý a zaujímavý program na tému Z rozprávky do rozprávky.

V pondelok predpoludním deti privítala kráľovná aj s pážatami. Jednou z úvodných úloh bolo naučiť sa táborovú hymnu. Nasledoval náročný táborový krst. Popoludní boli pre deti pripravené športové aktivity a súťaže. Po nich si nacvičovali tanečné kroky na večerný bál. Večer počas bálu deti prekvapili čierni banditi, ktorí chceli uniesť kráľovnú. Deti ju museli oslobodiť tancom a rôznymi súbojmi, čo sa im aj podarilo.

V utorok predpoludním sa deti aj s animátormi boli kúpať v bazéne. Popoludní absolvovali tvorivé dielne, kde si zdobili kamene a sklené fľaše, kreslili, vyrábali rôzne zvieratká. Večer prišli na návštevu Dara s Rytmusom, Snehulienka s trpaslíkom a Jameson Blond :-). Deti dostali za úlohu pripraviť si pre vzácnu návštevu krátke divadelné scénky, do ktorých sa všetci s radosťou zapojili.

Streda predpoludnie bola vyhradená na člnkovanie na Oravskej priehrade. Viaceré deti sa tiež vyčľapkali vo vode, ktorá bola dosť teplá. Popoludní animátori pripravili niekoľko súťaží, napr. twister, activity. Niektoré deti si zahrali aj stolný tenis. Večer sa rozhodli zabaviť deti samotní animátori Partičkou.

Vo štvrtok predpoludním sa všetci vybrali na výlet do Múzea oravskej dediny, ktoré sa nachádza v Zuberci - Brestovej. Okrem prehliadky jednotlivých expozícií deti využili situáciu a najedli sa do sýtosti hafír (čučoriedok), ktoré sú veľmi zdravé. Po návrate z výletu boli pre deti pripravené ďalšie tvorivé a súťažné aktivity, napr. prenášanie lentiliek, napísanie básničky z niekoľkých slov, prenášanie vody, kreslenie telovými a fúkacími fixkami. Večer všetci ukončili super táborákom.

A prišiel piatok - posledný deň pobytu. Po uprataní izieb nasledovalo vyhodnotenie jednotlivých súťaží a odovzdanie vecných odmien. Každé dieťa tiež dostalo diplom za úspešné zvládnutie celého pobytu. Po obede sa všetci navzájom rozlúčili a rozišli sa do svojich domovov.

Veríme, že sa opäť stretneme na podobnom pobyte aj budúci rok.

Touto cestou sa zároveň chceme poďakovať manželom Bielončíkovcom, ktorí pre deti aj animátorov vždy pripravili super jedlo a starali sa o nich počas celého pobytu.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť tu.