Tvorivé aktivity pre deti, Matky v hrnčiarskej dielni

23.10.2014 12:00

V sobotu 18. októbra pripravilo OZ Misia mladých v Tvrdošíne ďalšie zo série spoločných stretnutí pre deti a matky z oravských rodín v núdzi.

Pre dievčatá boli pripravené viaceré aktivity na rozvoj tvorivosti a zručností. Najskôr sa učili, ako si vyrobiť bylinkovú soľ, do ktorej si mohli pridať aj koreniny. Touto soľou si následne plnili sklenené fľaštičky. Potom dokončovali zdobenie drevených šperkovníc a obrázkov z drevených špachtličiek, kde mohli prejaviť svoju kreativitu.

Chlapci si rozvíjali zručnosti počas skladania drevených 3D puzzle skladačiek. Tiež mali možnosť vyrábať si z dreva ďalšie výrobky.

Matky medzitým absolvovali návštevu hrnčiarskej dielne v Trstenej. Učili sa vyrábať rôznu keramiku, niektoré si vyskúšali aj výrobu na hrnčiarskom kruhu. Matky boli veľmi spokojné s touto exkurziou, počas ktorej sa dozvedeli zaujímavé informácie.

Všetci boli spokojní a tešili sa z príjemne prežitého sobotného popoludnia.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť tu.

Táto aktivita bola podporená Nadáciou pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom a z Programu Aktívne občianstvo a inklúzia realizovaného Nadáciou Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA.