Tvorivé popoludnie pre deti, Prednáška s lekárkou pre matky

06.03.2015 09:00

V sobotu 28. februára sa uskutočnilo ďalšie stretnutie detí a matiek z oravských rodín v náročných životných situáciách, ktoré OZ Misia mladých opäť zorganizovalo v Tvrdošíne.

Tentoraz sa exkurzie do hrnčiarskej dielne zúčastnili dievčatá, kde sa oboznámili s procesom výroby keramických predmetov. Pod vedením odborníka si tiež prakticky vyskúšali prácu s hrnčiarskou hlinou a vyrábali si jednoduché hlinené výrobky.

Chlapci mali osobitný program. Najskôr sa bližšie oboznámili s viacerými druhmi orechov a skúsili si pripraviť výbornú pochutinu oriešky v mede. Potom sa tiež z mandľového oleja a včelieho vosku učili vyrobiť jednoduchý krém na ruky a tvár, ktorým mohli obdarovať svoje mamy. Doplňujúcim programom bola možnosť pozorovať blízke okolie astronomickým ďalekohľadom, čo viacerých chlapcov veľmi zaujalo.

Počas stretnutia si tiež deti mohli vybrať a zobrať domov knihy a puzzle, ktoré získalo združenie vďaka zbierke.

Pre matky bola pripravená prednáška s lekárkou, ktorá pracuje v oblasti RZP. Hlavnou témou bolo poskytovanie prvej pomoci. Okrem rôznych teoretických poznatkov, ktoré si matky pozorne vypočuli, si tiež mohli prakticky vyskúšať poskytnutie prvej pomoci na figuríne.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť tu.

Táto aktivita bola podporená Nadáciou pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom a z Programu Aktívne občianstvo a inklúzia realizovaného Nadáciou Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA.