Tvorivé stretnutie s deťmi a matkami

30.09.2014 11:00

V nedeľu 28. septembra zrealizovalo OZ Misia mladých v Tvrdošíne ďalšie spoločné stretnutie detí a matiek z oravských rodín v núdzi.

Aktivity určené deťom, ktorých hlavnou témou bolo drevo, boli zamerané na podporu ich sociálnych ale aj praktických zručností. Najskôr sa deti zúčastnili krátkej prednášky s lesníkom, ktorá bola doplnená o prechádzku vonku a spoznávanie stromov, ktoré rastú okolo nás.

Po návrate z prechádzky si chlapci mohli vyrábať z dreva rôzne zaujímavé predmety. Práca s drevom sa im páčila a s radosťou sa pustili do výroby kľúčeniek, miniatúrneho nábytku a pod. Dievčatá mali možnosť zdobiť drevené šperkovnice, vyrábať obrázky z drevených špachtličiek a halúzok. Svoju úlohu zobrali všetci zodpovedne a do výroby zapojili aj kus svojej vlastnej fantázie.

Pre matky boli pripravené tvorivé dielne zamerané na výrobu darčekových ozdobných tašiek. Mamy to celkom ocenili. Povedali, že už určite nebudú kupovať tie drahé z obchodu. :)

Na záver sme si spoločne vyhodnotili aktivitu v príjemnej a uvoľnenej atmosfére a ukončili sme ju posedením pri občerstvení, ktoré nám za ten čas pripravili maminy. Spoločne sme sa tak tešili z príjemne prežitého nedeľného popoludnia.

Fotografie z aktivity si môžete pozrieť tu.

Táto aktivita bola podporená Nadáciou pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom a z Programu Aktívne občianstvo a inklúzia realizovaného Nadáciou Ekopolis v spolupráci s Nadáciou pre deti Slovenska a SOCIA.