AKTUÁLNE PROJEKTYZelenina deťom

Sebestačné oravské rodiny

 


 

Zelenina deťom

Projekt vychádza zo zistení a dlhoročnej práce OZ Misia mladých s rodinami v náročných životných situáciách z regiónu Oravy. Negatívne vnímame stravovacie návyky detí a rodín, ktoré sú jednostranne zamerané na zvýšený príjem tukov, cukrov a nízky príjem kvalitných bielkovín, vlákniny a uhľohydrátov. So skupinou 40 detí z vidieckych oblastí Oravy by sme radi pracovali na zlepšení stravovacích návykov a zároveň na záver projektu odprezentovali túto tému prostredníctvom Fazuľového festivalu širokej verejnosti. (Rok 2016 je OSN vyhlásený ako rok strukovín - náhrada kvalitných bielkovín namiesto mäsa).

Obdobie realizácie: 05/2017 - 07/2017

Projekt podporila ČSOB nadácia.

 


 

Sebestačné oravské rodiny

V roku 2012 sme rozbehli novú formu pomoci rodinám v núdzi na Orave - prostredníctvom projektu Sebestačné oravské rodiny.

Počas doterajších 5 rokov sme darovali rodinám viac ako sto sliepok nosníc, niekoľko kôz, prasiatok a moriek. Okrem toho rodiny dostali aj niekoľko desiatok ovocných stromčekov a kríkov, ako sú jablone, hrušky, slivky, maliny, ríbezle, arónie, drienky. Tiež sa učili na kurzoch spoznávať a využívať v domácnosti rôzne druhy byliniek a lesných plodov.

Počas viacerých návštev rodín sa deti chválili, koľko vajec im sliepky znášajú a spolu s mamami boli vďačné za túto pomoc. Využili podanú ruku dobrovoľníkov a naučili sa novým zručnostiam, ako sa starať o zvieratá, či dopestovať si ovocie. Okrem toho si už niektoré rodiny minulý rok vyskúšali aj pestovanie tekvíc a cukiet, ktorých prebytky mohli aj príležitostne predať.

Ak chcete podporiť naše aktivity aj v roku 2017, môžete tak urobiť na tomto mieste.

Projekt podporil Program Dobrá krajina - Nadácia Pontis.