AKTUÁLNE PROJEKTYKurz varenia - viem, čo jem

Sebestačné oravské rodiny

 


 

Kurz varenia - viem, čo jem

Doterajšími skúsenosťami pri práci s rodinami v náročných životných situáciách sme prišli na to, že zdravé a kvalitné stravovanie nemusí byť vždy finančne náročné. Navyše, ak sa rodina stravuje zdravo, môže v budúcnosti predísť civilizačným ochoreniam. V projekte "Kurz varenia - viem, čo jem" sme sa zamerali na deti, lebo stravovacie návyky je potrebné budovať už v detskom veku. Deti zo sociálne znevýhodneného prostredia a Zariadení núdzového bývania (v Dolnom Kubíne a v Rabči) budú mať možnosť získať zručnosti a vedomosti v oblasti varenia základných, nenáročných a zdravých jedál.  Radi by sme týmto deťom odovzdali vedomosti, ktoré budú môcť uplatniť v dospelosti a byť tak sebestačnejšie.

Obdobie realizácie: 07/2018 - 08/2018

Projekt podporil Fond Srdce pre deti - Nadácia Pontis.

 


 

Sebestačné oravské rodiny

V roku 2012 sme rozbehli novú formu pomoci rodinám v núdzi na Orave - prostredníctvom projektu Sebestačné oravské rodiny.

Počas doterajších 5 rokov sme darovali rodinám viac ako sto sliepok nosníc, niekoľko kôz, prasiatok a moriek. Okrem toho rodiny dostali aj niekoľko desiatok ovocných stromčekov a kríkov, ako sú jablone, hrušky, slivky, maliny, ríbezle, arónie, drienky. Tiež sa učili na kurzoch spoznávať a využívať v domácnosti rôzne druhy byliniek a lesných plodov.

Počas viacerých návštev rodín sa deti chválili, koľko vajec im sliepky znášajú a spolu s mamami boli vďačné za túto pomoc. Využili podanú ruku dobrovoľníkov a naučili sa novým zručnostiam, ako sa starať o zvieratá, či dopestovať si ovocie. Okrem toho si už niektoré rodiny minulý rok vyskúšali aj pestovanie tekvíc a cukiet, ktorých prebytky mohli aj príležitostne predať.

Ak chcete podporiť naše aktivity aj v roku 2017, môžete tak urobiť na tomto mieste.

Projekt podporil Program Dobrá krajina - Nadácia Pontis.