Realizovaný projekt "Čarovné pyžamko"

"Práca zaháňa všetky smútky", hovorí staré porekadlo. Náš pracovný projekt Čarovné pyžamko je logickým vyústením nášho snaženia a podpory rodinám. Projekt je nadstavbou našej poradenskej práce. Nevytvárame dielňu na jednej adrese, naša dielňa je v ich domovoch, kde osamelé ženy-matky v náročných životných situáciách šijú popri iných aktivitách. Pyžamové overaly sú určené pre deti zo sociálne vylúčených komunít z celého Slovenska.

Projekt Čarovné pyžamko vyšiel zo vzájomnej spolupráce OZ Misia mladých a OZ Rovnováha v oblasti sociálneho podnikania. OZ Misia mladých sa dlhodobo venuje témam sebestačnosti a sociálneho podnikania, OZ Rovnováha rozvíja sociálne a osobnostné zručnosti prostredníctvom kreativity a tvorenia.

Termín realizácie projektu: 05/2022 - 12/2022.

"Projekt 'Čarovné pyžamko' je podporený z programu ACF - Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou".

Fórum života odovzdalo Cenu Antona Neuwirtha za rok 2020

V kategórii Organizácia cenu dostalo občianske združenie Misia mladých - cenu prevzal predseda o. z. Anton Michalica. "Sme radi, že ľudia si všímajú a oceňujú našu snahu. Ľudia, ktorým pomáhame, sú naozaj v ťažkej situácii. Snažíme sa ich viesť k sebestačnosti a byť im nablízku. Veľmi úspešný a obľúbený je projekt Bicykle pre deti." Misia mladých o. z. vnikla v 2003 a pôsobí v oravskom regióne, v Tvrdošíne. Venuje sa pomoci deťom a rodinám, ktoré sa ocitli v krízovej životnej situácii, organizácii voľnočasových aktivít a dobrovoľníckeho programu.

02.02.2021 Tlačová správa: Fórum života odovzdalo Cenu Antona Neuwirtha za rok 2020


Cena Nadácie Orange za rok 2012

Ide o prestížne ocenenie, ktoré ako jediné na Slovensku oceňuje prácu mimovládnych organizácií. O Cenu Nadácie Orange za rok 2012 sa uchádzalo 79 nominácií, ktoré boli predložené v troch kategóriách - sociálna inklúzia, vzdelávanie a komunitný rozvoj. O udelení ceny v jednotlivých kategóriách rozhodovala nezávislá hodnotiaca komisia zložená z odborníkov pre oceňovanú kategóriu.

V kategórii Komunitný rozvoj získalo OZ Misia mladých 2. miesto za Program pomoci rodinám v núdzi, prostredníctvom ktorého organizácia pomáha riešiť krízové situácie rodín z celého regiónu Oravy.

26.04.2013 Obrazový príspevok televízie TA3 z oceňovania si môžete pozrieť tu.

Ak sledujete našu činnosť a aktivity, určite ste zvedaví na naše plány v novom roku 2024. Okrem tradičných letných aktivít pripravujeme pravidelné kurzy sebestačnosti pre rodiny, ktoré sa ocitli v náročnej životnej situácii. Podpora mladých stredoškolákov, oprava použitých bicyklov v našej dielni, ako aj Medový festival pre širokú verejnosť sú len...

Plány 2023

31.01.2023

Naše plány na rok 2023
Tak ako si mnohí dávajú na začiatok roka predsavzatia, aj my si robíme plány, ktoré (veríme) sa nám podarí realizovať a tak napĺňať naše dlhodobé ciele:

Štatút upravuje podmienky účasti na súťaži, spôsob a postup pri vykonávaní činností potrebných na jej realizáciu a vymedzuje podrobnosti o právach a povinnostiach účastníkov.

EKO-DARČEK

12.01.2021

Ani vy už neviete, čo s množstvom hračiek a kníh, ktorými sú obklopené Vaše deti? Chceli by ste, aby si veci našli svoje zmysluplné miesto? My ho pre nich máme!

Začiatkom roka 2020 sme v Misii mladých spustili kurz, v ktorom plánujeme učiť deti a mladých ľudí tomu, ako si opraviť a udržiavať bicykel. Prednedávnom sme bicykle opravovali sami a posúvali ich rodinám v náročných životných situáciách. Zistili sme však, že po krátkom čase boli bicykle pokazené alebo nepoužiteľné. Mnohokrát to však boli drobné...

Tááák, milí tekvicoví nadšenci! Je čas znova sa utvrdiť v tom, že tekvica, konkrétne dnes opäť špagetová, je veľmi všestranná a hlavne nestrávime pri vytváraní jedál z nej pol dňa v kuchyni. Zvlášť pri takýchto krásnych slnečných dňoch, kedy je vhodnejšie motať sa okolo hriadok ako okolo sporáka, nie? :)

Milí moji, už ubehol nejaký ten piatok, čo ste si u nás nenašli inšpiráciu, ako spracovať vaše tekvicové zásoby. Však máte ešte niečo v komôrke? Minimálne tú polovicu uvarenej špagetovej tekvice v mrazničke, ktorá nám ostala z posledného receptu. Takže dnes je tá chvíľa, kedy ju môžete vytiahnuť a vykúzliť z nej ľahučký, šťavnatý a rýchly koláčik....

S viacerými kamarátmi a známymi som mal v posledných týždňoch debatu o tom, aký úverový Klondike tu mali za posledné roky nebankové spoločnosti (ale bohužiaľ aj banky). Viacerí boli prekvapaní sumami, ktoré som im hovoril. Nečudujem sa, tie čísla ohromili aj mňa.

Schyľuje sa k obedu a vy ešte stále neviete, čo na tanier. Poznáte to? Chladnička poloprázdna, komôrka tiež a okrem vášho škŕkajúceho bruška sa ozývajú aj ďalší členovia vašej domácnosti s provokatívnou otázkou: "Čo budeme mať dnes na obed?" Najradšej by ste to zvrtli na protiotázku typu: "Čo by ste si dali?", no v hlave sa vám objaví obraz vašich...